CFM14JT18K0
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CFM14JT18K0
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 7012 pcs
Datasheet: CFM14JT18K0
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 18K OHM 1/4W 5% CF MINI $0.1
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
CFM
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±5%
Resistance
18 kOhms
Composition
Carbon Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C