CFM12JT82R0
| Manufacturer: | Stackpole Electronics, Inc. |
In Stock 9954 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | CFM12JT82R0 | ||
| Product Category: | Through Hole Resistors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES 82 OHM 1/2W 5% CF MINI | $0.1 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- CFM
- Features
- Flame Retardant Coating, Safety
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±5%
- Resistance
- 82 Ohms
- Composition
- Carbon Film
- Part Status
- Active
- Failure Rate
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Package / Case
- Axial
- Size / Dimension
- 0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C