CF18JT75R0
| Manufacturer: | Stackpole Electronics, Inc. |
In Stock 8849 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | CF18JT75R0 | ||
| Product Category: | Through Hole Resistors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES 75 OHM 1/8W 5% CF AXIAL | $0.1 | |
- Tolerance
- ±5%
- Resistance
- 75 Ohms
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Size / Dimension
- 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C