ASRM1JA510R
| Manufacturer: | Stackpole Electronics, Inc. |
In Stock 1857 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ASRM1JA510R | ||
| Product Category: | Through Hole Resistors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES 510 OHM 1W 5% AXIAL | $0.65 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- ASRM
- Features
- Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±5%
- Resistance
- 510 Ohms
- Composition
- Metal Film
- Part Status
- Active
- Failure Rate
- Power (Watts)
- 1W
- Package / Case
- Axial
- Size / Dimension
- 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C