SCX147-1R8
| Manufacturer: | Signal Transformer |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SCX147-1R8 | ||
| Product Category: | Arrays, Signal Transformers | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | INDUCT ARRAY 2 COIL 1.8UH SMD | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Height
- 0.276" (7.00mm)
- Series
- SCX147
- Ratings
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Shielding
- Unshielded
- Tolerance
- ±20%
- Part Status
- Obsolete
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Number of Coils
- 2
- Size / Dimension
- 0.567" L x 0.567" W (14.40mm x 14.40mm)
- Operating Temperature
- Current Rating - Series
- 2.95A
- Current Rating - Parallel
- 5A
- DC Resistance (DCR) - Series
- 28mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Parallel
- 7mOhm Max
- Inductance - Connected In Series
- 7.06µH
- Inductance - Connected In Parallel
- 1.8µH