SCRH8D28-2R5
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SCRH8D28-2R5
Manufacturer: Signal Transformer In Stock 0 pcs
Datasheet: SCRH8D28-2R5
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 2.5UH 4.5A 15.6 MOHM $0.38
Series
SCRH8D28
Tolerance
±30%
Inductance
2.5µH
Size / Dimension
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
DC Resistance (DCR)
15.6mOhm Max
Current - Saturation
4.5A
Current Rating (Amps)
4.5A
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100kHz