SCRH2D18-150
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SCRH2D18-150
Manufacturer: Signal Transformer In Stock 0 pcs
Datasheet: SCRH2D18-150
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 15UH 920MA 266 MOHM $0.38
Series
SCRH2D18
Tolerance
±30%
Inductance
15µH
Size / Dimension
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR)
266mOhm Max
Current - Saturation
340mA
Current Rating (Amps)
920mA
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100kHz