SCRH104R-3R3
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SCRH104R-3R3
Manufacturer: Signal Transformer In Stock 0 pcs
Datasheet: SCRH104R-3R3
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 3.3UH 6.7A 15 MOHM SMD $0.39
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Series
SCRH104R
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Shielded
Tolerance
±30%
Inductance
3.3µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Current - Saturation
7A
Current Rating (Amps)
6.7A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz