SIT5711ACCQX-33E-25.000000F
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SIT5711ACCQX-33E-25.000000F
Manufacturer: SiTime In Stock 0 pcs
Datasheet: SIT5711ACCQX-33E-25.000000F
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: OSC LVCMOS 25.0MHZ $87.97
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
OCXO
Output
Clipped Sine Wave
Series
SiT5711A
Ratings
Function
Enable/Disable
Frequency
25MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
MEMS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.787" L x 0.512" W (20.00mm x 13.00mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±8ppb
Height - Seated (Max)
0.268" (6.80mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C