SIT1602BC-73-25S-24.576000D
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SIT1602BC-73-25S-24.576000D
Manufacturer: SiTime In Stock 0 pcs
Datasheet: SIT1602BC-73-25S-24.576000D
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MEMS OSC XO 24.5760MHZ H/LV-CMOS $0.51
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
XO (Standard)
Output
HCMOS, LVCMOS
Series
SiT1602B
Ratings
Function
Standby (Power Down)
Frequency
24.576MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
MEMS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply
2.5V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
4.2mA