SIT1602AC-73-33S-26.000000E
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SIT1602AC-73-33S-26.000000E
Manufacturer: SiTime In Stock 0 pcs
Datasheet: SIT1602AC-73-33S-26.000000E
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS $0.53
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
XO (Standard)
Output
LVCMOS
Series
SiT1602
Ratings
Function
Standby (Power Down)
Frequency
26MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
MEMS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
4.5mA