DF20PC3M-7102
| Manufacturer: | Shindengen |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | DF20PC3M-7102 | ||
| Product Category: | Accessories | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- RoHS
- Details
- Type
- Schottky Rectifier
- Brand
- Shindengen
- Width
- 9.3 mm
- Height
- 4.6 mm
- Length
- 10.2 mm
- Product
- Schottky Rectifiers
- Technology
- Si
- Subcategory
- Diodes & Rectifiers
- Unit Weight
- 0.066315 oz
- Manufacturer
- Shindengen
- Product Type
- Schottky Diodes & Rectifiers
- Configuration
- Dual Common Cathode
- Mounting Style
- SMD/SMT
- Package / Case
- D2PAK-2
- Product Category
- Schottky Diodes & Rectifiers
- If - Forward Current
- 20 A
- Ir - Reverse Current
- 35000 uA
- Vf - Forward Voltage
- 0.4 V
- Factory Pack Quantity
- 50
- Operating Temperature Range
- + 125 C
- Ifsm - Forward Surge Current
- 200 A
- Maximum Operating Temperature
- + 125 C
- Vrrm - Repetitive Reverse Voltage
- 30 V