FN3311-400-99-C16-R55
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
FN3311-400-99-C16-R55
Manufacturer: Schaffner EMC, Inc. In Stock 3 pcs
Datasheet: FN3311-400-99-C16-R55
Product Category: Power Line Filter Modules Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: LINE FILTER 520/300VAC 400A CHAS $662.48
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
FN 3311
Current
400A
Approvals
CE, cURus, ENEC
Inductance
Filter Type
Three Phase (Delta)
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Configuration
Single Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Termination Style
Terminal Post
Voltage - Rated AC
520V, 300V
Voltage - Rated DC
Frequency - Operating
60Hz
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
300V