TCSD-20-D-10.00-01-N
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
TCSD-20-D-10.00-01-N
Manufacturer: Samtec, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: TCSD-20-D-10.00-01-N
Product Category: Rectangular Cable Assemblies Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB $14.61
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Gray, Ribbon
Usage
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Series
Tiger Eye™ TCSD
Features
Polarizing Key
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Cable Termination
IDC
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)