BSE-080-01-C-D-A-TR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BSE-080-01-C-D-A-TR
Manufacturer: Samtec, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: BSE-080-01-C-D-A-TR
Description: CONN RCPT 160POS SMD GOLD $9.35
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Pitch
0.031" (0.80mm)
Series
BSE
Features
Board Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Height Above Board
0.128" (3.25mm)
Number of Positions
160
Mated Stacking Heights
5mm, 8mm