CL21F225ZOFNNNF
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CL21F225ZOFNNNF
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics In Stock 0 pcs
Datasheet: CL21F225ZOFNNNF
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 2.2UF 16V Y5V 0805 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
CL
Ratings
Features
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Style
Capacitance
2.2µF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated
16V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C