CL21B334KBFNFNE
| Manufacturer: | Samsung Electro-Mechanics |
In Stock 3440 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | CL21B334KBFNFNE | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805 | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Capacitance
- 0.33µF
- Part Status
- Active
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.053" (1.35mm)
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C