CL21B154KBFVPNE
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CL21B154KBFVPNE
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics In Stock 0 pcs
Datasheet: CL21B154KBFVPNE
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
CL
Ratings
AEC-Q200
Features
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Lead Style
Capacitance
0.15µF
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Applications
Automotive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C