VIPER100A
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
In Stock 1439 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | VIPER100A | ||
| Description: | IC SWIT PWM SMPS CM PENTAWATT5 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- VIPERâ„¢
- Topology
- Flyback
- Packaging
- Tube
- Duty Cycle
- Part Status
- Obsolete
- Mounting Type
- Surface Mount
- Power (Watts)
- 100W
- Package / Case
- Pentawatt-5 HV (Bent and Staggered Leads)
- Base Part Number
- VIPER100
- Control Features
- EN, Frequency Control, Soft Start
- Fault Protection
- Current Limiting, Over Temperature
- Output Isolation
- Isolated
- Internal Switch(s)
- Yes
- Voltage - Start Up
- 11V
- Voltage - Breakdown
- 700V
- Frequency - Switching
- Up to 200kHz
- Operating Temperature
- Supplier Device Package
- 5-PENTAWATT
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 8V ~ 15V