STTH200W06TV1
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
In Stock 1013 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | STTH200W06TV1 | ||
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE MODULE 600V 100A ISOTOP | Inquiry | |
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Part Status
- Obsolete
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Package / Case
- SOT-227-4, miniBLOC
- Diode Configuration
- 2 Independent
- Supplier Device Package
- ISOTOP
- Reverse Recovery Time (trr)
- 75ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 30µA @ 600V
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 600V
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.5V @ 100A
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 100A