STM32L151RBT6ATR
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
In Stock 2933 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | STM32L151RBT6ATR | ||
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP | Inquiry | |
- Speed
- 32MHz
- RAM Size
- 32K x 8
- Packaging
- Digi-Reel®
- EEPROM Size
- 4K x 8
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 51
- Package / Case
- 64-LQFP
- Data Converters
- A/D 20x12b; D/A 2x12b
- Base Part Number
- STM32L151
- Program Memory Size
- 128KB (128K x 8)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package
- 64-LQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V