STM32L151C8T6TR
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
In Stock 1059 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | STM32L151C8T6TR | ||
- Speed
- 32MHz
- RAM Size
- 10K x 8
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- EEPROM Size
- 4K x 8
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 37
- Package / Case
- 48-LQFP
- Data Converters
- A/D 16x12b; D/A 2x12b
- Base Part Number
- STM32L151
- Program Memory Size
- 64KB (64K x 8)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package
- 48-LQFP (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V