STM32L011F4P6
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
In Stock 1299 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | STM32L011F4P6 | ||
- Speed
- 32MHz
- RAM Size
- 2K x 8
- Packaging
- Tube
- EEPROM Size
- 512 x 8
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Connectivity
- I²C, IrDA, SPI, UART/USART
- Number of I/O
- 16
- Package / Case
- 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Data Converters
- A/D 9x12b
- Base Part Number
- STM32L011
- Program Memory Size
- 16KB (16K x 8)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package
- 20-TSSOP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.65V ~ 3.6V