STM32L011D4P7
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
STM32L011D4P7
Manufacturer: STMicroelectronics In Stock 2969 pcs
Datasheet: STM32L011D4P7
Speed
32MHz
Series
STM32L0
RAM Size
2K x 8
Packaging
Tube
EEPROM Size
512 x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Connectivity
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Number of I/O
11
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Data Converters
A/D 4x12b
Base Part Number
STM32L011
Program Memory Size
16KB (16K x 8)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Supplier Device Package
14-TSSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.65V ~ 3.6V