PD55008TR-E
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PD55008TR-E
Manufacturer: STMicroelectronics In Stock 1308 pcs
Datasheet: PD55008TR-E
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - RF Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TRANSISTOR RF POWERSO-10 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Gain
17dB
Series
Frequency
500MHz
Packaging
Digi-ReelĀ®
Part Status
Active
Noise Figure
Current - Test
150mA
Package / Case
PowerSO-10RF Exposed Bottom Pad (2 Formed Leads)
Power - Output
8W
Voltage - Test
12.5V
Transistor Type
LDMOS
Voltage - Rated
40V
Base Part Number
PD55008
Current Rating (Amps)
4A