LDK130PU33R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LDK130PU33R
Manufacturer: STMicroelectronics In Stock 2338 pcs
Datasheet: LDK130PU33R
Product Category: PMIC - Voltage Regulators - Linear Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA 6DFN $0.7
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
PSRR
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Series
Packaging
Cut Tape (CT)
Output Type
Fixed
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-XFDFN
Base Part Number
LDK130
Control Features
Enable
Current - Output
300mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Number of Regulators
1
Output Configuration
Positive
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage Dropout (Max)
0.4V @ 300mA
Current - Supply (Max)
120µA
Voltage - Output (Max)
Supplier Device Package
6-DFN (1.2x1.3)
Current - Quiescent (Iq)
60µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V