BAS70JFILM
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
In Stock 1247 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | BAS70JFILM | ||
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOD323 | Inquiry | |
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Series
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Active
- Package / Case
- SC-76, SOD-323
- Base Part Number
- BAS70J
- Capacitance @ Vr, F
- 2pF @ 0V, 1MHz
- Supplier Device Package
- SOD-323
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 10µA @ 70V
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 70V
- Current - Average Rectified (Io)
- 70mA (DC)
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1V @ 15mA