BAS70-08SFILM
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BAS70-08SFILM
Manufacturer: STMicroelectronics In Stock 1326 pcs
Datasheet: BAS70-08SFILM
Product Category: Diodes - Rectifiers - Arrays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT323 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Series
Packaging
Digi-Reel®
Diode Type
Schottky
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Base Part Number
BAS70-08S
Diode Configuration
3 Independent
Supplier Device Package
SOT-323-6L
Current - Reverse Leakage @ Vr
10µA @ 70V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1V @ 15mA
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
70mA (DC)