BAS70-06WFILM
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
In Stock 1579 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | BAS70-06WFILM | ||
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT323 | Inquiry | |
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Series
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Obsolete
- Package / Case
- SC-70, SOT-323
- Base Part Number
- BAS70-06W
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Anode
- Supplier Device Package
- SOT-323
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 10µA @ 70V
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 70V
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1V @ 15mA
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 70mA (DC)