STF15100
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
STF15100
Manufacturer: SMC Diode Solutions In Stock 936 pcs
Datasheet: STF15100
Product Category: Diodes - Rectifiers - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE SCHOTTKY 100V ITO220AC $0.83
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Tube
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Package / Case
TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Capacitance @ Vr, F
686pF @ 5V, 1MHz
Supplier Device Package
ITO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr
500µA @ 100V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Current - Average Rectified (Io)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
750mV @ 15A