15KPA90CATR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
15KPA90CATR
Manufacturer: SMC Diode Solutions In Stock 0 pcs
Datasheet: 15KPA90CATR
Product Category: TVS - Diodes Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TVS DIODE 90V 145.6V P600 $1.53
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Package / Case
P600, Axial
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Supplier Device Package
P600
Voltage - Breakdown (Min)
100.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
145.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
90V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103.7A