UM30-214112
| Manufacturer: | SICK, Inc. |
In Stock 4 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | UM30-214112 | ||
| Product Category: | Proximity Sensors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- UM30
- Indicator
- LED
- Shielding
- Output Type
- PNP
- Part Status
- Active
- Sensor Type
- Ultrasonic
- Package / Case
- Cylinder, Threaded - M30
- Material - Body
- Nickel-Plated Brass, Polybutylene Terephthalate (PBT)
- Sensing Distance
- 13.78" ~ 133.858" (350mm ~ 3400mm)
- Voltage - Supply
- 9V ~ 30V
- Termination Style
- Connector
- Ingress Protection
- IP67
- Response Frequency
- 4Hz
- Operating Temperature
- -25°C ~ 70°C