10ZLJ3300MG412.5X25
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
10ZLJ3300MG412.5X25
Manufacturer: Rubycon In Stock 0 pcs
Datasheet: 10ZLJ3300MG412.5X25
Product Category: Aluminum Electrolytic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL $0.51
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
ZLJ
Ratings
Impedance
19 mOhms
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
±20%
Capacitance
3300µF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
10V
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size
Ripple Current @ Low Frequency
2.24A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.2A @ 100kHz