UB3C-15RF1
| Manufacturer: | Riedon |
In Stock 445 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | UB3C-15RF1 | ||
| Product Category: | Through Hole Resistors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES 15 OHM 3W 1% AXIAL | $0.92 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- UB
- Features
- Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±1%
- Resistance
- 15 Ohms
- Composition
- Wirewound
- Part Status
- Active
- Failure Rate
- Power (Watts)
- 3W
- Package / Case
- Axial
- Size / Dimension
- 0.157" Dia x 0.350" L (4.00mm x 8.90mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 250°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±20ppm/°C