UAL5-330RF8
| Manufacturer: | Riedon |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | UAL5-330RF8 | ||
| Product Category: | Chassis Mount Resistors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES CHAS MNT 330 OHM 1% 7.5W | $2.82 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- UAL
- Features
- Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±1%
- Lead Style
- Solder Lugs
- Resistance
- 330 Ohms
- Composition
- Wirewound
- Part Status
- Active
- Failure Rate
- Power (Watts)
- 7.5W
- Package / Case
- Axial, Box
- Mounting Feature
- Flanges
- Size / Dimension
- 0.598" L x 0.646" W (15.20mm x 16.40mm)
- Coating, Housing Type
- Aluminum
- Height - Seated (Max)
- 0.335" (8.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 275°C
- Temperature Coefficient
- ±20ppm/°C