PFS35-3R3F1
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PFS35-3R3F1 | ||
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES SMD 3.3 OHM 1% 35W TO263 | $1.97 | |
- Tolerance
- ±1%
- Resistance
- 3.3 Ohms
- Power (Watts)
- 35W
- Size / Dimension
- 0.406" L x 0.398" W (10.30mm x 10.10mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.185" (4.70mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C