RB520CM-60T2R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RB520CM-60T2R
Manufacturer: ROHM Semiconductor In Stock 8389 pcs
Datasheet: RB520CM-60T2R
Product Category: Diodes - Rectifiers - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 100MA VMN2M Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Series
Automotive, AEC-Q101
Packaging
Digi-Reel®
Diode Type
Schottky
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD, Flat Lead
Capacitance @ Vr, F
Supplier Device Package
VMN2M
Current - Reverse Leakage @ Vr
3µA @ 60V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60V
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
440mV @ 10mA