BZX84B30VLFHT116
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZX84B30VLFHT116
Manufacturer: ROHM Semiconductor In Stock 2990 pcs
Datasheet: BZX84B30VLFHT116
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: BZX84B30VLFH IS HIGH RELIABILITY Inquiry
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Power - Max
250mW
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Operating Temperature
150°C (TJ)
Supplier Device Package
SSD3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
30V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 21V