BZX84B11VLFHT116
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZX84B11VLFHT116
Manufacturer: ROHM Semiconductor In Stock 3000 pcs
Datasheet: BZX84B11VLFHT116
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: BZX84B11VLFH IS HIGH RELIABILITY Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Automotive, AEC-Q101
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±1.82%
Part Status
Active
Power - Max
250mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Operating Temperature
150°C (TJ)
Supplier Device Package
SSD3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
11V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 8V