RPP20-483.3SW/N
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RPP20-483.3SW/N
Manufacturer: RECOM Power In Stock 0 pcs
Datasheet: RPP20-483.3SW/N
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 20W Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
POWERLINE+ RPP20-W (20W)
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging
Tube
Efficiency
89.6%
Part Status
Obsolete
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
20W
Package / Case
6-DIP Module
Control Features
Enable, Active Low
Size / Dimension
1.60" L x 1.00" W x 0.48" H (40.6mm x 25.4mm x 11.7mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
1.6kV
Operating Temperature
-45°C ~ 97°C
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
6A