RPM15-4812DFW
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RPM15-4812DFW
Manufacturer: RECOM Power In Stock 0 pcs
Datasheet: RPM15-4812DFW
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC/DC CONVERTER +/-12V 15W $89.76
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Enclosed
Series
POWERLINE Power Modules (15W)
Approvals
CE
Packaging
Bulk
Efficiency
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
15W
Size / Dimension
4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Number of Outputs
2
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
-12V
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Operating Temperature
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
625mA, 625mA