RP15-4812SOFW/P-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RP15-4812SOFW/P-R
Manufacturer: RECOM Power In Stock 0 pcs
Datasheet: RP15-4812SOFW/P-R
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 12V 15W Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
POWERLINE RP15-SOFW (15W)
Features
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Packaging
Tape & Reel (TR)
Efficiency
86%
Part Status
Obsolete
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Surface Mount
Power (Watts)
15W
Package / Case
6-SMD Module
Control Features
Enable, Active High
Size / Dimension
1.10" L x 0.94" W x 0.33" H (27.9mm x 23.9mm x 8.5mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
2.25kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
1.3A