RACD100-12-PSE
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RACD100-12-PSE
Manufacturer: RECOM Power In Stock 0 pcs
Datasheet: RACD100-12-PSE
Product Category: LED Drivers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: LED DVR CC/CV AC/DC 9-12V 8.3A Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Constant Current, Voltage
Series
LIGHTLINE RACD100-PSE (100W)
Weight
2.3 lbs (1 kg)
Dimming
Ratings
IP67
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Topology
AC DC Converter
Approvals
PSE
Efficiency
87%
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
100W
Size / Dimension
8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)
Voltage - Output
9 ~ 12V
Number of Outputs
1
Termination Style
Wire Leads
Voltage - Isolation
3.75kV
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max)
130VAC
Voltage - Input (Min)
90VAC
Current - Output (Max)
8.3A