22-H360A-C
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
22-H360A-C
Manufacturer: Qualtek In Stock 0 pcs
Datasheet: 22-H360A-C
Product Category: Cable Ties and Cable Lacing Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Silver
Width
0.311" (7.90mm)
Series
22
Features
Material
Stainless Steel 304
Packaging
100 per Pkg
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Bundle Diameter
4.44" (112.80mm)
Length - Actual
1.181' (360.00mm)
Tensile Strength
350 lbs (158.76 kg)
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Length - Approximate
14.25"