PA4345.101NLT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PA4345.101NLT
Manufacturer: Pulse Electronics Power In Stock 0 pcs
Datasheet: PA4345.101NLT
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 100NH 18A 4 MOHM SMD Inquiry
Series
PA4345.XXXNLT
Tolerance
±30%
Inductance
100nH
Size / Dimension
0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
DC Resistance (DCR)
4mOhm Max
Current - Saturation
45A
Current Rating (Amps)
18A
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100kHz