PA4342.562ANLT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PA4342.562ANLT
Manufacturer: Pulse Electronics Power In Stock 0 pcs
Datasheet: PA4342.562ANLT
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: INDUCTOR 5.6 UH SMT 11.5 X 10.3 $0.59
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Molded
Series
PA4342.XXXANLT
Ratings
AEC-Q200
Features
Q @ Freq
Shielding
Shielded
Tolerance
±20%
Inductance
5.6µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR)
22.8mOhm Max
Current - Saturation
11.5A
Current Rating (Amps)
7.2A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz