PA4342.561NLT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PA4342.561NLT
Manufacturer: Pulse Electronics Power In Stock 920 pcs
Datasheet: PA4342.561NLT
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 560NH 25A 1.8 MOHM SMD Inquiry
Series
PA4342.XXXNLT
Tolerance
±20%
Inductance
560nH
Size / Dimension
0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
DC Resistance (DCR)
1.8mOhm Max
Current - Saturation
40A
Current Rating (Amps)
25A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100kHz