PA4341.252NLT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PA4341.252NLT
Manufacturer: Pulse Electronics Power In Stock 766 pcs
Datasheet: PA4341.252NLT
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 2.5UH 7A 22 MOHM SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Molded
Series
PA4341.XXXNLT
Ratings
AEC-Q200
Features
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Tolerance
±20%
Inductance
2.5µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
DC Resistance (DCR)
22mOhm Max
Current - Saturation
13A
Current Rating (Amps)
7A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz