PA4333.682NLT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PA4333.682NLT
Manufacturer: Pulse Electronics Power In Stock 680 pcs
Datasheet: PA4333.682NLT
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 6.8UH 3.2A 64 MOHM SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
PA4333.XXXNLT
Ratings
Features
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Tolerance
±20%
Inductance
6.8µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Iron
Size / Dimension
0.291" L x 0.268" W (7.40mm x 6.80mm)
DC Resistance (DCR)
64mOhm Max
Current - Saturation
3.2A
Current Rating (Amps)
3.2A
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
14MHz
Inductance Frequency - Test
1MHz