PA4309.152NLT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PA4309.152NLT
Manufacturer: Pulse Electronics Power In Stock 0 pcs
Datasheet: PA4309.152NLT
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 1.5UH 20A 22 MOHM SMD $0.51
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
PA4309.XXXNL
Ratings
Features
Q @ Freq
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Unshielded
Tolerance
±30%
Inductance
1.5µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
DC Resistance (DCR)
22mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
20A
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz